top of page

Sanal Ofis Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Her firmanın kuruluş aşamasında vergi dairesine bildirmekle yükümlü olduğu yasal bir şirket adresine ihtiyacı vardır. Sanal ofis; fiziksel bir ofise ihtiyacı olmayanların iş kurma sürecinde yatırım maliyetlerini minimuma indirerek prestijli lokasyonumuzu resmi adres olarak gösterdiği üyelik modelimizdir. Resmi adresiniz şirketinizin iletişim adresi ve fatura adresi olarak sizi temsil eden adrestir. Üstelik şirketiniz adına gelen posta/kargoların takibi tarafımızdan yapılır ve size bilgi verilir


 

 1. Ofisimizde sanal ofis sözleşmesi imzaladıktan sonra vergi dairesine sözleşmemizi göstererek adres kayıt işlemlerinizi aynı gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

 2. Vergi dairesine yapacağınız başvuru sonrasında, evraklarınızın yeterli olması durumunda, telefonunuza vergi dairesi tarafından mesaj gönderilmektedir.

 3. Bu mesajda belirtilen tarih ve saatte yoklama memurlarıyla Ofis Voyvoda'da bir araya gelip kuruluş evraklarınızı göstermeniz istenecektir. Bu standart bir prosedürdür. Yoklama sırasında şirket sahibi veya sorumlusunun bulunması zorunludur. İşlem 10-15 dakika kadar sürmektedir. Bu işlem sonrasında şirketin kuruluşu tamamlanır.
   

Şirket Türleri

İlk kez şirket kuran girişimciler ve tek çalışanlar genellikle şahıs firması kurmayı tercih ederken; iki ve daha fazla ortaklı ve sermayeli yapılar faaliyet alanına göre Anonim veya Limited gibi sermaye şirketleri kurmayı tercih etmektedir. 
Sanal ofis çözümü tüm şirket tiplerine uygundur.
 
Şirket kuruluşunuzun her aşamasında yanınızda olup işinizi kolaylaştırmak için buradayız! Talebiniz doğrultusunda bu aşamada olmazsa olmaz olan Mali Müşavirlik  desteği de talebiniz doğrultusunda tarafımızdan verilmektedir.


Şahıs firması kuracaklar için gerekli evraklar

 • Kimlik aslı ve fotokopisi

 • İkametgâh adresiniz

 • İletişim bilgileriniz (e-posta, telefon)


Tüzel firma kuracaklar için gerekli evraklar

 • Şirket Kuruluş Gazetesi

 • İmza Sirküleri

 • Yetkili Kimlik Fotokopisi

 • İletişim bilgileriniz (e-posta, telefon)*Mevcut şirketinizi Ofis Voyvoda sanal ofise taşımak için ise imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi yeterlidir.


Sanal ofisin lokasyonu neden önemlidir?

Şirketinizin yasal adresi şirketiniz bağlı olacağı vergi dairesinin belirleyicisidir. Ofis Voyvoda Beyoğlu vergi dairesine bağlıdır.


 

Sanal Ofis Açma Yasal Süreci Nasıl İşler?

bottom of page