top of page

Hakkımızda

Ofis Voyvoda'nın kuruluş hikayesi İlkokul'dan beri yaz tatillerini Karaköy'de çalışarak geçiren, işten geri kalan zamanlarda Beyoğlu'nda gezen, ilk gençlik yıllarının en güzel anılarını bu semtte geçirmiş, semtin sokaklarına, hikayelerine, tarihine hayran olan; fakat zamanla yüksek lisans ve iş hayatı için yurtdışında gidip kendini kurumsal hayatın içinde bulan beyaz yakalı 3 kardeşin büyüdükleri yerde buluşma hikayesidir aslında.

20.yy'ın başında inşa edilmiş, 2. derece tarihi eser statüsünde olan, oda oda kiraya verilen bir dönemin meşhur "iş hanı" Nazlı Han'ın paylaşımlı ofis'in kuruluş lokasyonu olarak seçilmesi tabiki tesadüf değil.

Aslında "co-working space" diye tabir edilen, Türkçe'de "paylaşımlı ofis" ya da "ortak ofis" olarak geçen iş alanının en organik, en basit hali Nazlı Han'ın özü diyebiliriz. Burası yapıldığı günden 80'lere kadar oda oda kiraya verilen, aynı katta bir odada bir avukatın ofisi yanındaki odada bir elektrikçinin yazıhanesi karşı odada bir mütercim tercümanın bürosu olan ortak ofis kavramının ilk hali. Bir çok farklı sektörden insanın bir arada çalıştığı capcanlı, hareketli, enerjik bir bina. Farklı insanların farklı hikayelerine konu olmuş bir yapı. Örneğin şu an paylaşımlı ofis olarak kullanılan odalardan biri zamanında Cumhuriyetçi Serbest Fırka'nın İstanbul Ofisi olarak kullanılmış bu yüzden ofisimize geldiğinizde göreceksiniz ki bu odanın adı "Serbest Fırka". Şu an toplantı odası olarak misafirlere ev sahipliği yapan bir diğer oda ise Profilo Holding'in kurucusu Jak Kamhi'nin ilk ofisi. Bu yüzden toplantı odasının adı Kamhi. Bu odanın baktığı hemen arkamızda bulunan st. Pierre Han ise Türkiye'de ilk kot pantolonunun üretildiği aynı zamanda Türkiye'nin ilk mimarlık ofisinin kurulduğu,  Osmanlı zamanında Duyun-u Umimiye (Borçlar İdaresi) olarak kullanılmış Cenevizlilerden kalma zaman tüneli gibi eşsiz bir han. Diğer odalarımızın isimlerinin hikayeleri ise ofisimize geldiğimizde bulacağınız panoda saklı :)

İçinde bulunduğumuz, büyüdüğümüz tarihe sahip çıkmayı biz kendimize görev edindik. Farklı sektörlerden insanları bu tarihte birleştirmek, beraber çalışmak, üretmek ve eğlenmek bizim için bir tutku. Sizlerle tanışmak ve sizleri ofisimizde misafir etmek için heyecanla bekliyoruz!

Bize Ulaşın

Siz de Ofis Voyvoda'lı olun! Beraber üretip, beraber çalışalım!

+905323682339

bottom of page